Połączenie Excel VBA z SAP HANA

Kod poniżej umożliwia połączenie Excel VBA do SAP HANA. Jest to szkielet kodu, do którego powinno się dodać inne elementy jak np. operacje w SAP i obróbka danych w Excel. Aby móc działać pomiędzy Excel, a SAP parę warunków musi zostać spełnione.

Po pierwsze pisząc kod VBA, do naszego projektu musimy dodać referencję SAP GUI Scripting API. Po drugie, użytkownik musi być zalogowany do SAP, aby móc wykonać kod.

Do kodu dodałem jedną testową procedurę, aby pokazać gdzie umieszczam kod odpowiedzialny za poruszanie się po SAP (ten kod nagrywam bezpośrednio w SAP i dodaje do kodu VBA) ewentualnie za obróbkę danych w SAP. Dodatkowo w projekcie jest włączona obsługa błędów. Zauważcie proszę zadeklarowane globalne zmienne, które mogą być używane w całym projekcie.

Przykład połączania Excel VBA z SAP HANA:

Podsumowanie: Powyższy kod VBA Excel umieszczony w poście pod tytułem "Połączenie Excel VBA z SAP HANA" zamieszczony na witrynie "exceldb.net" mógł zostać w całości pobrany z innej strony. Moim zamiarem nie jest kopiowanie czyiś rozwiązań tj. kodu VBA (dlatego zawsze staram się podać źródło kodu Excel VBA), a jedynie stworzenia miejsca skąd będę mógł pobrać działający już kod Excel VBA. Ten post pod tytułem "Połączenie Excel VBA z SAP HANA" zawiera kod VBA Excel, który kiedyś wykorzystałem - niniejszym archiwizuje go z myślą o przyszłych aplikacjach Excel VBA wykorzystujących "Połączenie Excel VBA z SAP HANA". Jeżeli osoby trzecie będą mogły skorzystać z tego kodu VBA "Połączenie Excel VBA z SAP HANA" będzie mi niezmiernie miło. Niech ta witryna "exceldb.net" będzie swego rodzaju wyminą informacji pomiędzy ludźmi programującymi w Excel VBA.
Link: http://exceldb.net/blog/2017/08/27/polaczenie-excel-vba-z-sap-i-pobranie-danych/