Dynamiczna lista rozwijalna ze źródłem w tablicy

Od razu powiem, że nie jest to dobre rozwiązanie. Spędziłem łącznie nad tym trochę czasu. Excel pomimo, że zapisze dane z listy w arkuszu tj. pozbędziemy się listy i zostawimy wartości przy otwarciu skoroszytu może (raczej na pewno) pojawić się błąd.

Ten błąd to „Removed Feature: Data validation from /xl/worksheets/…”. Jak dla mnie, jeżeli ustawimy źródło w tablicy, która jest ulotna, przy otwarciu Excel chce zaciągnąć dane do listy rozwijalnej. I to pomimo faktu, że tej listy de facto nie ma, a kod tworzący listę nie jest uruchamiany przy starcie aplikacji.

Najbezpieczniej jest umieścić źródło listy dynamicznej w arkuszu, a to spowoduje, że błąd ‚Removed Feature: Data validation from /xl/worksheets/…’ nie pojawi się.

Dodawanie dynamicznej listy rozwijalnej:

Usuwanie listy rozwijalnej:

Usunięcie przecinków z listy rozwijalnej. Elementy źródłowe nie mogą mieć przecinków:

Podsumowanie: Powyższy kod VBA Excel umieszczony w poście pod tytułem "Dynamiczna lista rozwijalna ze źródłem w tablicy" zamieszczony na witrynie "exceldb.net" mógł zostać w całości pobrany z innej strony. Moim zamiarem nie jest kopiowanie czyiś rozwiązań tj. kodu VBA (dlatego zawsze staram się podać źródło kodu Excel VBA), a jedynie stworzenia miejsca skąd będę mógł pobrać działający już kod Excel VBA. Ten post pod tytułem "Dynamiczna lista rozwijalna ze źródłem w tablicy" zawiera kod VBA Excel, który kiedyś wykorzystałem - niniejszym archiwizuje go z myślą o przyszłych aplikacjach Excel VBA wykorzystujących "Dynamiczna lista rozwijalna ze źródłem w tablicy". Jeżeli osoby trzecie będą mogły skorzystać z tego kodu VBA "Dynamiczna lista rozwijalna ze źródłem w tablicy" będzie mi niezmiernie miło. Niech ta witryna "exceldb.net" będzie swego rodzaju wyminą informacji pomiędzy ludźmi programującymi w Excel VBA.
Link: http://exceldb.net/blog/2017/09/19/dynamiczna-lista-rozwijalna-ze-zrodlem-w-tablicy/