Połączenie MySQL w VB.NET

ConnectionString dla MySQL w ASP.NET. Jak na razie testowałem to na serwerze lokalnym czyli localhost – i działa. Mam nadzieję, że będzie także działało na serwerze zewnętrznym.

UWAGA! Ten post został zamieszczony na mojej starej stronie, która dawno temu padła. Archiwizuje stare artykuły których nie zweryfikowałem, może kiedyś się przydadzą – proszę z rezerwą podchodzić do treści tu zwartych.

Aby ConnectionString dla MySQL w ASP.NET zadziałał musimy do projektu dodać dwie referencje.

  • MySql.Data
  • MySql.Web

O tym, że trzeba dodać MySql.Data wiedziałem, ale że MySql.Web dowiedziałem się z tej strony:
http://www.codeproject.com/Tips/423233/How-to-Connect-to-MySQL-Using-Csharp

Tworzymy ConnectionString dla MySQL w ASP.NET i ewentualnie otwieramy połączenie. Aby połączyć się z MySQL zdalnie być może trzeba będzie zmodyfikować MySQL? Proszę przeczytać ten post: Zdalne połączenie do bazy danych MySQL.

Podsumowanie: Powyższy kod VBA Excel umieszczony w poście pod tytułem "Połączenie MySQL w VB.NET" zamieszczony na witrynie "exceldb.net" mógł zostać w całości pobrany z innej strony. Moim zamiarem nie jest kopiowanie czyiś rozwiązań tj. kodu VBA (dlatego zawsze staram się podać źródło kodu Excel VBA), a jedynie stworzenia miejsca skąd będę mógł pobrać działający już kod Excel VBA. Ten post pod tytułem "Połączenie MySQL w VB.NET" zawiera kod VBA Excel, który kiedyś wykorzystałem - niniejszym archiwizuje go z myślą o przyszłych aplikacjach Excel VBA wykorzystujących "Połączenie MySQL w VB.NET". Jeżeli osoby trzecie będą mogły skorzystać z tego kodu VBA "Połączenie MySQL w VB.NET" będzie mi niezmiernie miło. Niech ta witryna "exceldb.net" będzie swego rodzaju wyminą informacji pomiędzy ludźmi programującymi w Excel VBA.
Link: http://exceldb.net/blog/2017/12/06/polaczenie-mysql-w-vb-net/