Tworzenie pliku HTM poprzez Excel VBA

Choć kodu, który jest poniżej nigdy nie użyłem w finalnej aplikacji to w testach już tak – spędzając trochę czasu nad nim. Kod wydaje się dość fajny, użyto tagów HTML aby utworzyć plik HTM otwierany w przeglądarce internetowej.

Utworzenie pliku w formacie HTM gwarantuje nam, że po jego otwarciu będzie (powinien) zachowywać się tak samo na każdej stacji roboczej. Plik HTM tworzyłem w momencie, gdy nie było w Excelu narzędzia zapisywania zawartości do pliku PDF.

Z poniższych źródeł skorzystałem, aby utworzyć plik HTM:
1. Tworzenie pliku HTM z danych w arkuszu
2. Filtr rozszerzeń przy zapisaniu plików
3. Różne rodzaje tabel w CSS
4. Rozmiar czcionki w CSS
5. Polskie znaki w Firefox

Do testów trzeba dodać jakieś dane w aktywnym arkuszu, najlepiej tak jak poniżej:

Jak utworzyć plik HTM:

Podsumowanie: Powyższy kod VBA Excel umieszczony w poście pod tytułem "Tworzenie pliku HTM poprzez Excel VBA" zamieszczony na witrynie "exceldb.net" mógł zostać w całości pobrany z innej strony. Moim zamiarem nie jest kopiowanie czyiś rozwiązań tj. kodu VBA (dlatego zawsze staram się podać źródło kodu Excel VBA), a jedynie stworzenia miejsca skąd będę mógł pobrać działający już kod Excel VBA. Ten post pod tytułem "Tworzenie pliku HTM poprzez Excel VBA" zawiera kod VBA Excel, który kiedyś wykorzystałem - niniejszym archiwizuje go z myślą o przyszłych aplikacjach Excel VBA wykorzystujących "Tworzenie pliku HTM poprzez Excel VBA". Jeżeli osoby trzecie będą mogły skorzystać z tego kodu VBA "Tworzenie pliku HTM poprzez Excel VBA" będzie mi niezmiernie miło. Niech ta witryna "exceldb.net" będzie swego rodzaju wyminą informacji pomiędzy ludźmi programującymi w Excel VBA.
Link: http://exceldb.net/blog/2017/12/10/tworzenie-pliku-htm-poprzez-excel-vba/