UnobtrusiveValidationMode jquery w VS for Web

Chciałem dodać, możliwość logowania się do mojej testowej strony, jednakże za każdym razem wskakiwał mi komunikat o błędzie UnobtrusiveValidationMode jquery. Aplikacja zwracała błąd iż wymagany jest „ScriptResourceMapping for ‚jquery’”.

UWAGA! Ten post został zamieszczony na mojej starej stronie, która dawno temu padła. Archiwizuje stare artykuły których nie zweryfikowałem, może kiedyś się przydadzą – proszę z rezerwą podchodzić do treści tu zwartych.

Cały komunikat o błędzie:

Trochę poszperałem i znalazłem rozwiązanie, aby wyłączyć walidację dodając ten kod do źródła pliku Web.config tuż za fragmentem <configuration>

Rozwiązanie I: Modyfikacja pliku Web.config

A żeby dodać jquery do naszego projektu trzeba w konsoli wpisać takie polecenie (tego nie jestem pewien):

Rozwiązanie II: Modyfikacja pliku Global.asax

Źródło: msdn.microsoft.com

W projekcie dodajemy plik Global.asax. Później w pliku w fragmencie Application_Start dodajemy następujący kod:

Microsoft informuje, że należy dodać taki kod na stronie przed każdym elementem który używa skryptu jQuery.

Podsumowanie: Powyższy kod VBA Excel umieszczony w poście pod tytułem "UnobtrusiveValidationMode jquery w VS for Web" zamieszczony na witrynie "exceldb.net" mógł zostać w całości pobrany z innej strony. Moim zamiarem nie jest kopiowanie czyiś rozwiązań tj. kodu VBA (dlatego zawsze staram się podać źródło kodu Excel VBA), a jedynie stworzenia miejsca skąd będę mógł pobrać działający już kod Excel VBA. Ten post pod tytułem "UnobtrusiveValidationMode jquery w VS for Web" zawiera kod VBA Excel, który kiedyś wykorzystałem - niniejszym archiwizuje go z myślą o przyszłych aplikacjach Excel VBA wykorzystujących "UnobtrusiveValidationMode jquery w VS for Web". Jeżeli osoby trzecie będą mogły skorzystać z tego kodu VBA "UnobtrusiveValidationMode jquery w VS for Web" będzie mi niezmiernie miło. Niech ta witryna "exceldb.net" będzie swego rodzaju wyminą informacji pomiędzy ludźmi programującymi w Excel VBA.
Link: http://exceldb.net/blog/2017/12/18/unobtrusivevalidationmode-jquery-w-vs-for-web/