Usuwanie rekordu z tabeli MySQL za pomocą Visual Basic

W projekcie, który cały czas robię używa się zwykłych poleceń MySQL, z tymże że są one ukryte w kodzie Visual Basic. Zatem jak można usunąć rekord z bazy za pomocą Visual Basic?

UWAGA! Ten post został zamieszczony na mojej starej stronie, która dawno temu padła. Archiwizuje stare artykuły których nie zweryfikowałem, może kiedyś się przydadzą – proszę z rezerwą podchodzić do treści tu zwartych.

Aby usunąć rekord z tabeli MySQL używa się następującego polecenia:

W kodzie poniżej mamy kilka składowych:

  • MySqlConnection – łącze do bazy danych,
  • MySqlDataAdapter – gdzie ukryte jest polecenie MySQL,
  • Try – otwarcie próby wykonania kodu,
  • Exception – wyświetlenie ewentualnych błędów.

Cały kod to połączenia do bazy danych oraz usunięcie rekordu:

Podsumowanie: Powyższy kod VBA Excel umieszczony w poście pod tytułem "Usuwanie rekordu z tabeli MySQL za pomocą Visual Basic" zamieszczony na witrynie "exceldb.net" mógł zostać w całości pobrany z innej strony. Moim zamiarem nie jest kopiowanie czyiś rozwiązań tj. kodu VBA (dlatego zawsze staram się podać źródło kodu Excel VBA), a jedynie stworzenia miejsca skąd będę mógł pobrać działający już kod Excel VBA. Ten post pod tytułem "Usuwanie rekordu z tabeli MySQL za pomocą Visual Basic" zawiera kod VBA Excel, który kiedyś wykorzystałem - niniejszym archiwizuje go z myślą o przyszłych aplikacjach Excel VBA wykorzystujących "Usuwanie rekordu z tabeli MySQL za pomocą Visual Basic". Jeżeli osoby trzecie będą mogły skorzystać z tego kodu VBA "Usuwanie rekordu z tabeli MySQL za pomocą Visual Basic" będzie mi niezmiernie miło. Niech ta witryna "exceldb.net" będzie swego rodzaju wyminą informacji pomiędzy ludźmi programującymi w Excel VBA.
Link: http://exceldb.net/blog/2017/12/20/usuwanie-rekordu-z-tabeli-mysql-za-pomoca-visual-basic/