Szukanie wartości za pomocą funkcji Match

Niedawno kolega poprosił mnie, abym pomógł mu w aktualizacji kodu w ważnym dla niego pliku. Podczas pisania kodu chciałem użyć wbudowanego w Excel narzędzia tj. SZUKAJ (Ctrl+F), aby odnaleźć interesujący mnie rekord, jednakże wyszukiwanie nie było prawidłowe pomimo że poszukiwana wartość była w arkuszu.

Powodem tego, że narzędzie SZUKAJ nie znajdowało wartości był to, że była ona wynikiem funkcji:

Narzędzie SZUKAJ nie znalazło wartości

Nie chciałem używać – a nawet nie mogłem użyć – pętli, aby znaleźć rekord. Powodem rezygnacji z pętli była ilość wierszy do przeszukania czyli ok. 1000 oraz fakt, że te 1000 wierszy miało być przeszukane 8 razy podczas jednego wykonania kodu. Taki kod bardzo spowolniłby wykonanie kodu.

Z pomocą przyszedł internet, krótkie poszukiwanie pozwoliło mi znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie w postaci funkcji Match, która zwróciła mi numer wiersza w którym poszukiwany rekord się znajdował.

Źródło:
https://stackoverflow.com/questions/44159529/application-match-in-vba
https://msdn.microsoft.com/en-us/vba/excel-vba/articles/worksheetfunction-match-method-excel
https://www.extendoffice.com/documents/excel/2444-excel-vlookup-get-row-number.html

Podsumowanie: Powyższy kod VBA Excel umieszczony w poście pod tytułem "Szukanie wartości za pomocą funkcji Match" zamieszczony na witrynie "exceldb.net" mógł zostać w całości pobrany z innej strony. Moim zamiarem nie jest kopiowanie czyiś rozwiązań tj. kodu VBA (dlatego zawsze staram się podać źródło kodu Excel VBA), a jedynie stworzenia miejsca skąd będę mógł pobrać działający już kod Excel VBA. Ten post pod tytułem "Szukanie wartości za pomocą funkcji Match" zawiera kod VBA Excel, który kiedyś wykorzystałem - niniejszym archiwizuje go z myślą o przyszłych aplikacjach Excel VBA wykorzystujących "Szukanie wartości za pomocą funkcji Match". Jeżeli osoby trzecie będą mogły skorzystać z tego kodu VBA "Szukanie wartości za pomocą funkcji Match" będzie mi niezmiernie miło. Niech ta witryna "exceldb.net" będzie swego rodzaju wyminą informacji pomiędzy ludźmi programującymi w Excel VBA.
Link: http://exceldb.net/blog/2018/02/22/szukanie-wartosci-za-pomoca-funkcji-match/