Zmienianie wartości z tekstowej na numeryczną

Często się zdarza, że chcemy wyszukać pionowo jakieś wartości, ale jest zwracany błąd #N/A. Znalazłem w internecie jak obejść ten problem.

Chodzi o taką właśnie sytuację

Konwertowanie na liczbę w Excel

Gdy będziemy chcieli tą wartość wyszukać za pomocą funkcji wyszukaj pionowo, a wartością szukaną będzie liczbą, funkcja prawdopodobnie zwróci nam błąd.
A to rozwiązanie problemu ze strony https://www.thoughtco.com/convert-text-to-number-in-excel-3424223.

Cały kod będzie wyglądać tak (wykorzystano też kod z komentarzy):

 

Podsumowanie: Powyższy kod VBA Excel umieszczony w poście pod tytułem "Zmienianie wartości z tekstowej na numeryczną" zamieszczony na witrynie "exceldb.net" mógł zostać w całości pobrany z innej strony. Moim zamiarem nie jest kopiowanie czyiś rozwiązań tj. kodu VBA (dlatego zawsze staram się podać źródło kodu Excel VBA), a jedynie stworzenia miejsca skąd będę mógł pobrać działający już kod Excel VBA. Ten post pod tytułem "Zmienianie wartości z tekstowej na numeryczną" zawiera kod VBA Excel, który kiedyś wykorzystałem - niniejszym archiwizuje go z myślą o przyszłych aplikacjach Excel VBA wykorzystujących "Zmienianie wartości z tekstowej na numeryczną". Jeżeli osoby trzecie będą mogły skorzystać z tego kodu VBA "Zmienianie wartości z tekstowej na numeryczną" będzie mi niezmiernie miło. Niech ta witryna "exceldb.net" będzie swego rodzaju wyminą informacji pomiędzy ludźmi programującymi w Excel VBA.
Link: http://exceldb.net/blog/2019/03/16/zmienianie-wartosci-z-tekstowej-na-numeryczna/