Metoda FIND do znajdowania danych w arkuszu

Potrzebowałem użyć tej metody ponieważ nie chciałem wykonywać pętli z racji dużej ilości rekordów. Dodatkowo problemem był dziwny format danych i metoda MATCH nie odnajdywała szukanej wartości.

Potrzebny kod znalazłem na tej stronie: https://stackoverflow.com/questions/32190029/excel-vba-find-row-number-of-matching-value.

 

Podsumowanie: Powyższy kod VBA Excel umieszczony w poście pod tytułem "Metoda FIND do znajdowania danych w arkuszu" zamieszczony na witrynie "exceldb.net" mógł zostać w całości pobrany z innej strony. Moim zamiarem nie jest kopiowanie czyiś rozwiązań tj. kodu VBA (dlatego zawsze staram się podać źródło kodu Excel VBA), a jedynie stworzenia miejsca skąd będę mógł pobrać działający już kod Excel VBA. Ten post pod tytułem "Metoda FIND do znajdowania danych w arkuszu" zawiera kod VBA Excel, który kiedyś wykorzystałem - niniejszym archiwizuje go z myślą o przyszłych aplikacjach Excel VBA wykorzystujących "Metoda FIND do znajdowania danych w arkuszu". Jeżeli osoby trzecie będą mogły skorzystać z tego kodu VBA "Metoda FIND do znajdowania danych w arkuszu" będzie mi niezmiernie miło. Niech ta witryna "exceldb.net" będzie swego rodzaju wyminą informacji pomiędzy ludźmi programującymi w Excel VBA.
Link: http://exceldb.net/blog/2019/03/24/metoda-find-do-znajdowania-danych-w-arkuszu/