Porównanie dwóch tabel w MySQL

Ostatnio w moim projekcie musiałem porównać dwie różne tabele. Porównanie dwóch tabel w MySQL polegało na tym, że w tabeli 'itemsaldo’ miałem cały stan magazynowy, a w tabeli 'holdlist’ materiał zablokowany przez dział QA – czyli ze statusem HOLD.

UWAGA! Ten post został zamieszczony na mojej starej stronie, która dawno temu padła. Archiwizuje stare artykuły których nie zweryfikowałem, może kiedyś się przydadzą – proszę z rezerwą podchodzić do treści tu zwartych.

Aby stworzyć polecenie w SQL bardzo pomogła mi ta strona: publicmind.in

A więc, aby wyodrębnić tylko dobry materiał, i pokazać wszystkie kolumny z tabeli 'itemsaldo’ zastosowałem takie polecenie:

Select * from itemsaldo left join holdlist on itemsaldo.LOCATIONINFO = holdlist.LOTWZ where holdlist.LOTWZ is NULL;

Normalnie w 'itemsaldo’ miałem 105 wierszy, po tym poleceniu pokazują się 103 wiersze, czyli dwa LOTY były zablokowane. Jednakże, musiałem z tabeli 'itemsaldo’ wyodrębnić tylko tzw. numery lot. Dlatego też, użyłem takiego polecenia:

Select LOCATIONINFO from itemsaldo left join holdlist on itemsaldo.LOCATIONINFO = holdlist.LOTWZ where holdlist.LOTWZ is NULL;

Ale – tak jest jeszcze jedno ale – musiałem stworzyć kod, który będzie pokazywał tylko dobre jakościowo loty, oraz tylko kolumnę z lotami, ale również będą pokazywane loty tylko i wyłącznie danego modelu (którego oznaczenie zostało wybrane przez usera w comboboxie). Dlatego też stworzyłem taki kod:

Select LOCATIONINFO from itemsaldo left join holdlist on itemsaldo.LOCATIONINFO = holdlist.LOTWZ where holdlist.LOTWZ is NULL AND itemsaldo.ARTICLENO='6308L-5138A';

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.